Jak se učit pravou hemisférou
Konec doby šprtací
Jak se učit pravou hemisférou
Informace o kurzu
CIZÍ JAZYKY

Španělština 4 - přirozenou metodou

­

Sdílejte na sociální sítě:

Veškerá videa jsou dostupná po zakoupení kurzu Jak se učit pravou hemisférou

(4 příspevky)

Jana

05. 06. 2020

Kali, ďíky za to vysvětlení podstaty kreslení. Vzpomněla jsem na název písně EL CONDOR PASA. Jsou tam 2 výrazy z minule. Doslovně Ten Condor (pták kondor?) se děje. Nějak nevím, jak by to mělo tady být v češtině. Díky.

odpovědět

Jana Kvasnicová

Jana Janita Feliz 🙂

06. 06. 2020

Ahoj Jani :-) Máš pravdu, že na první pohled to moc smysl nedává, každopádně.. :-) "Pasa" je opravdu, že se něco děje a zároveň je to sloveso vztažené k pohybu a mění se podle podmětu, tedy se může použít ve smyslu projít, projet, proletět... záleží, k čemu se vztahuje ;-) Takže pokud dává písničce smysl "Kondor prolétá", tak bych to přeložila takhle :-) Pokud se tam neprochází :-) A s "condor" máš pravdu, je to ten opeřený kondor vznášející se v oblacích :-)

odpovědět

Jana

06. 06. 2020

Jani, děkuji. J.

odpovědět

Jana

07. 06. 2020

Zdravím Jani , nedalo mi to a zkusila jsem tu píseń dnes najít, abys věděla, o co jde. Na youtube je hned několik provedení, dokonce je i česká verze, kterou nazpíval K. GOTT s textem :Až skončí naší lásky 3. díl, nech mě spát chvilku dýl ... https://www.youtube.com/results?search_query=el+condor+pasa+original Mucha suerte ! Jana

odpovědět