PODNIKÁNÍ PODLE PĚTI BUDDHISTICKÝCH PRINCIPŮ

03 Cvičení: Jaký problém

Sdílejte na sociální sítě:

Veškerá videa jsou dostupná po zakoupení kurzu PODNIKÁNÍ PODLE PĚTI BUDDHISTICKÝCH PRINCIPŮ

(9 příspěvků)

Marek Ondráček O.

Před 9 měsíci

Mám trochu problém se slovem "problém":-) Přece v životě neřešíme jen problémy, ale máme i touhy, sny a potřeby. Já dělám fotografické workshopy, díky kterým se mohou lidé rozvíjet v tom, co je baví a naplňuje. Navíc je to zážitek z bytí v krásné přírodě a s partou podobných nadšenců. Pro nikoho to není problém, přesto za to jsou ochotní zaplatit (a v případě zahraničních workshopů ne zrovna málo). Kam to tedy zařadit? V případě focení zakázek (interiéry restaurací, hotelů, domů k prodeji apod.) je to blíže k akutnímu problému, kdy po postavení či rekonstrukci nemovitosti / zařízení často má klient potřebu prezentovat hotové dílo veřejnosti v co nejlepším provedení.

odpovědět

Erik P.

19. 09. 2020

Zdravím Kalmane, z řečeného mi vyplývá jako by řešení akutních problémů, bylo nadřazené řešení problémů chronických. Rozumím tomu, že tlak na vyřešení akutního problému je větší než u chronického, na který si člověk zvykne. Jenže to pro mě není cesta. Dělám čínskou medicínu a učím čchi-kung. A z čínské medicíny dělám něco čemu se říká Umění pěstování života. Něco jako jak žít zdravě na základě zkušeností čínské medicíny. A to je dlouhodobá cesta. A z mého pohledu také ta opravdová. Hasit vždy jen akutní problém, protože člověk neustále opakuje to co by neměl, není úplné řešení. A tak to vypadá, jakoby podle buddhistických principů bylo lepší se zaměřovat se jen na akutní problémy. Co mi přijde trochu i v rozporu s tím o co se snažil Buddha. Také se snažil najít cestu z utrpení pro sebe a jiné a nejen jim ulevit od toho, že dnes mají špatný den. Jak postupovat v případě, že nechci řešit jen akutní věci, ale i ty chronické? Udělat produkt na akutní problém a potom co získám důvěru klienta nabídnout mu hlubší řešení? Budu rád za Vaše postřehy. Děkuji.

odpovědět

Kalman Horvát

Kalman Náčelník

19. 09. 2020

Děkuji za super dotaz. Chronický problém z hlediska marketingu je problém, který daný člověk nechce zatím příliš řešit. Ví o něm, možná mu i vadí ale touha po komplexním vyřešení je nízká. Akutní problém je z hlediska marketingu problém, který ignorovat nemůže nebo nechce. chce ho opravdu vyřešit. Jak vidíte nemluvíme ve videu o medicíně. mluvíme o vnitřním postoji přístupu lidí ke svým problémům. Můj bracha se chová k příčinám nemocí u svých dětí jako by to byl akutní naléhavý problém. Řeší je dřív než se plně projeví. Můj kamarád řeší jen akutní problémy a to až tehdy když vyloženě trpí. K mnohým naléhavým problémum přistupuje, jako by to byly problémy chroncké. Taková lahůdka na závěr: Podnikatele a podnikatelky s velkou vášní nejčastěji přemlouvají přesvědčují a zachraňují lidi s motivací o které bych mohl říct že je “chronická”.

odpovědět


Aneta G.

15. 04. 2020

V mem pripade jsou to u dospelych chronicke zdravotni potize nebo i akutni v tom pripade, ze uz zjiti ze musi nejak komplexne zmenit zivot a chteji se posunout. U mensich i vetsich deti jsou to akutni zdravotni potize, kdy jim doktor rekne, ze maji spatne drzeni tela a rodice to chteji resit. U dospivajicich deti jsou to spis budouci potize, psychika a vztah k sobe.

odpovědět

Kalman Horvát

Kalman Náčelník

20. 04. 2020

Aneto, zkusil bych se soustředit hlavně na ty akutní témata, ty se hůře ignorují. Pokud je budete řešit opravdu dobře, tak můžete zvyšovat své ceny a budovat svou nepostradatelnost.

odpovědět


Martina P.

16. 03. 2020

Problém klienta: Bezradnost, vyčerpání, únava, absence smyslu, nemoc, deprese, nevím jak dál. Pocit, že se zastavil se život nebo jeho část.

odpovědět

Kalman Horvát

Kalman Náčelník

20. 04. 2020

Dobrý den, Martino. Ještě mi sem krátce napište, co děláte, abych rozuměl vašemu komentáři;)

odpovědět


Miroslav Dub D.

21. 08. 2019

Potýkám se s problém chronickým- moji klienti řeší většinou chronické zdravotní potíže. Nevím ale popravdě, jak je lépe oslovit, nebo jak to lépe komunikovat. Mirek

odpovědět

Kalman Horvát

Kalman Náčelník

20. 04. 2020

Zdravím vás, Mirku. Nevýhoda chronických problémů spočívá v tom, že si na ně můžete tak nějak zvyknout. Taková témata řeší např. MUDr. Jan Vojáček, ten si buduje značku, a proto za ním lidé chodí. Nechodí za ním, proto, že se chtějí zbavit svého chronického problému, ale proto, že to téma chtějí řešit s Honzou Vojáčkem.

odpovědět