PODNIKÁNÍ PODLE PĚTI BUDDHISTICKÝCH PRINCIPŮ

03 Cvičení: Jaký problém

Sdílejte na sociální sítě:

Veškerá videa jsou dostupná po zakoupení kurzu PODNIKÁNÍ PODLE PĚTI BUDDHISTICKÝCH PRINCIPŮ

(8 příspěvků)

Erik P.

Před 1 měsícem

Zdravím Kalmane, z řečeného mi vyplývá jako by řešení akutních problémů, bylo nadřazené řešení problémů chronických. Rozumím tomu, že tlak na vyřešení akutního problému je větší než u chronického, na který si člověk zvykne. Jenže to pro mě není cesta. Dělám čínskou medicínu a učím čchi-kung. A z čínské medicíny dělám něco čemu se říká Umění pěstování života. Něco jako jak žít zdravě na základě zkušeností čínské medicíny. A to je dlouhodobá cesta. A z mého pohledu také ta opravdová. Hasit vždy jen akutní problém, protože člověk neustále opakuje to co by neměl, není úplné řešení. A tak to vypadá, jakoby podle buddhistických principů bylo lepší se zaměřovat se jen na akutní problémy. Co mi přijde trochu i v rozporu s tím o co se snažil Buddha. Také se snažil najít cestu z utrpení pro sebe a jiné a nejen jim ulevit od toho, že dnes mají špatný den. Jak postupovat v případě, že nechci řešit jen akutní věci, ale i ty chronické? Udělat produkt na akutní problém a potom co získám důvěru klienta nabídnout mu hlubší řešení? Budu rád za Vaše postřehy. Děkuji.

odpovědět

Kalman Horvát

Kalman Náčelník

Před 1 měsícem

Děkuji za super dotaz. Chronický problém z hlediska marketingu je problém, který daný člověk nechce zatím příliš řešit. Ví o něm, možná mu i vadí ale touha po komplexním vyřešení je nízká. Akutní problém je z hlediska marketingu problém, který ignorovat nemůže nebo nechce. chce ho opravdu vyřešit. Jak vidíte nemluvíme ve videu o medicíně. mluvíme o vnitřním postoji přístupu lidí ke svým problémům. Můj bracha se chová k příčinám nemocí u svých dětí jako by to byl akutní naléhavý problém. Řeší je dřív než se plně projeví. Můj kamarád řeší jen akutní problémy a to až tehdy když vyloženě trpí. K mnohým naléhavým problémum přistupuje, jako by to byly problémy chroncké. Taková lahůdka na závěr: Podnikatele a podnikatelky s velkou vášní nejčastěji přemlouvají přesvědčují a zachraňují lidi s motivací o které bych mohl říct že je “chronická”.

odpovědět


Aneta G.

Před 7 měsíci

V mem pripade jsou to u dospelych chronicke zdravotni potize nebo i akutni v tom pripade, ze uz zjiti ze musi nejak komplexne zmenit zivot a chteji se posunout. U mensich i vetsich deti jsou to akutni zdravotni potize, kdy jim doktor rekne, ze maji spatne drzeni tela a rodice to chteji resit. U dospivajicich deti jsou to spis budouci potize, psychika a vztah k sobe.

odpovědět

Kalman Horvát

Kalman Náčelník

Před 7 měsíci

Aneto, zkusil bych se soustředit hlavně na ty akutní témata, ty se hůře ignorují. Pokud je budete řešit opravdu dobře, tak můžete zvyšovat své ceny a budovat svou nepostradatelnost.

odpovědět


Martina P.

Před 8 měsíci

Problém klienta: Bezradnost, vyčerpání, únava, absence smyslu, nemoc, deprese, nevím jak dál. Pocit, že se zastavil se život nebo jeho část.

odpovědět

Kalman Horvát

Kalman Náčelník

Před 7 měsíci

Dobrý den, Martino. Ještě mi sem krátce napište, co děláte, abych rozuměl vašemu komentáři;)

odpovědět


Miroslav Dub D.

21. 08. 2019

Potýkám se s problém chronickým- moji klienti řeší většinou chronické zdravotní potíže. Nevím ale popravdě, jak je lépe oslovit, nebo jak to lépe komunikovat. Mirek

odpovědět

Kalman Horvát

Kalman Náčelník

Před 7 měsíci

Zdravím vás, Mirku. Nevýhoda chronických problémů spočívá v tom, že si na ně můžete tak nějak zvyknout. Taková témata řeší např. MUDr. Jan Vojáček, ten si buduje značku, a proto za ním lidé chodí. Nechodí za ním, proto, že se chtějí zbavit svého chronického problému, ale proto, že to téma chtějí řešit s Honzou Vojáčkem.

odpovědět